Adversting (For Guests and Members with less than 10 Posts only)

Guilda Romaneasca EU server

    • Guilda Romaneasca EU server

      Salutare!

      Ideea este sa ne adunam mai multi romani in Bless pe un server european si sa facem o guilda romaneasca. Momentan nu am nici un nume pentru guilda, dar vom gasi noi un nume comun.
      Vreau sa construim o guilda romaneasca cat de cat competitiva, atat in PvP cat si in PvE.
      Eu joc deobicei mai mult PvP, dar nu exclud PvE. Recent, in ultimii ani am mai jucat Tera si Rift.
      Cei care vreti sa luati legatura cu mine, ma puteti gasi pe Facebook: Lupul Sai si Lupulsaiu(pagina), Youtube: Lupulsaiu

      Aici aveti niste clipuri PvP din experienta pe care am avuto in Tera:




      English translation:

      Hallo!

      The idea is to find romanian players, who will play Bless on EU server and make a romanian guild. Currently I have no name for the guild, but we will find a common name.
      I want to build a competitive romanian guild for PvP and PvE. I usually do more PvP, but I don´t exclude PvE. Recently, in the last years, I played Tera and Rift.
    • Rsick wrote:

      Lupulsaiu wrote:

      Maniac.K wrote:

      Nu avem nici macar release date :)
      Oricum ma bucur sa vad compatrioti interesati +1 pt guild
      Sper sa aflam cat mai curand, cand va fi jocul publicat in EU.
      Din cate am citit pana acum, este planificat ca release pentru anul viitor, iar anul acesta doar BETAs. Sper ca este o informatie gresita xD
      Eu sper sa fie "release" anul asta. Dar daca va fi in 2018, sper sa mai lucreze la joc, in special la sistemul de lupta. Oricum vom vedea. Eu voi juca in proportie de 95% Bless, mai ales ca jocul nu prea are competitie care sa ma atraga.
    • Lupulsaiu wrote:

      Rsick wrote:

      Lupulsaiu wrote:

      Maniac.K wrote:

      Nu avem nici macar release date :)
      Oricum ma bucur sa vad compatrioti interesati +1 pt guild
      Sper sa aflam cat mai curand, cand va fi jocul publicat in EU.
      Din cate am citit pana acum, este planificat ca release pentru anul viitor, iar anul acesta doar BETAs. Sper ca este o informatie gresita xD
      Eu sper sa fie "release" anul asta. Dar daca va fi in 2018, sper sa mai lucreze la joc, in special la sistemul de lupta. Oricum vom vedea. Eu voi juca in proportie de 95% Bless, mai ales ca jocul nu prea are competitie care sa ma atraga.
      Am cam jucat/incercat toate MMOurile recente si Bless pare cel mai promitator, dar nu ma mai entuziasmez fara sa vad produsul final :D

      Au scris candva in jur de 18 Decembire, ca aproape au terminat de refacut combatul systemul, dar nu stiu ce inseamna "aproape" pentru ei. Plus ca nici nu am inteles daca Rusia primeste patchul asta (ca sa il putem incerca mai repede) tinand cont ca il refac in prima faza pentru versiunea noastra, prea putin informatii momentan.
    • okultis wrote:

      eu joc de o saptamana pe server rusesc ...putem avea aici o guilda romaneasca?
      Daca gasiti mai multi jucatori, puteti construi o guilda romaneasca pe server rusesc sau korean.

      Eu personal o sa joc Bless abea cand va fi publicat in EU. Acest topic l-am facut strict pentru serverul EU, pentru a ne aduna pe forum sau pe skype, yahoo inainte de a fi publicat jocul in EU, ca sa ne bagam pe acelasi server si sa facem o guilda romaneasca.
    • Salutare tuturor. E bun si google de ceva pana la urma. Am dat de alti jucatori de Tera.
      Eu inca joc din cand in cand Tera.
      Care e treaba cu acest joc nou numit Bless ? Merge la fel de greu ca Tera sau cere mai putine resurse ?
      S-a format ceva intre timp de cand vorbiti pe aici ?
    • Sillence wrote:

      Salutare tuturor. E bun si google de ceva pana la urma. Am dat de alti jucatori de Tera.
      Eu inca joc din cand in cand Tera.
      Care e treaba cu acest joc nou numit Bless ? Merge la fel de greu ca Tera sau cere mai putine resurse ?
      S-a format ceva intre timp de cand vorbiti pe aici ?
      Asteptam sa apara in EU. Din ce am cititi eu, abea BETA va aparea anul asta in 2017, deci va trebui sa asteptam pana apare jocul in EU.
      Desigur, jocul a aparut deja in Rusia, in caz ca vrei sa il probezi.
    • Veau sa public forumul breaslei romanesti Aclidra.
      Cei care veti juca Bless EU si cautati o breasla romaneasca, va recomand sa va inscrieti pe acest forum. Momentan este gold, deoarece este in constructie, dar consider ca este o cale buna pentru a intra in contact unii cu altii.
      Forum: aclidra.forumieren.com
    • Am auzit ca Bless Online va aparea in 2018 pe Steam. S-a creat deja o grupa pe facebook cu numele Bless Online Romania, in care suntem deja 8 membri. Toti romanii care aveti de gand sa jucati Bless Online, contactatil pe Lupulsaiu pe facebook, pentru ca si-a uitat parola la contul de pe forumul asta.

      Grup Bless Online Romania pe Facebook: facebook.com/groups/148467352597678/
      Forumul breaslei Dacia: breasladacia.forumieren.com/